Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Kürşad Kahramanoğlu Biyografisi
Kürşad Kahramanoğlu Biyografisi

ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden sonra felsefe öğrenimi için 1977’de İngiltere’ye gitti. 30 sene boyunca İngiltere’de yaşayan Kahramanoğlu üniversitede eğitim görevlisi ve profesyonel sendikacılık yaptı.
786789
Üniversitede etik okutan Kahramanoğlu, İngiltere’nin en büyük sendikasına insan hakları ve dış ilişkiler konularında danışmanlık yaptı. Dış ilişkiler konularında Orta Doğu, Arap/İsrail ilişkileri, Güney Afrika ve Latin Amerika ve Kıbrıs uzamanlık alanlarıdır.

1999 senesinde Uluslararası Lezbiyen ve Gey Birliği’nun (ILGA) genel sekreteri seçildi. Bu göreve 4 sefer daha seçilerek 7 sene yürüten Kürşad Kahramanoğlu, bu kuruluşun tarihinde en uzun genel sekreterlik yapmış aktivisttir.

2007 yılında Türkiye’ye döndü. Bilgi Ünüversitesi, Hukuk Fakültesi İnsan Hakları Hukuku Yüksek Lisans Programı’nda öğretim görevliliği yapan Kahramanoğlu, Çarşamba günleri BirGün gazetesindeki köşesinde insan hakları merkezli yazıları yazmakta. Kahramanoğlu İstanbul’da yaşıyor.

1951) Birgün gazetesi yazarı, felsefeci ve 1999’dan beri ILGA (Uluslararası Lezbiyen ve Gey Birliği) başkanı.

BİLGİLER
tarafından 08 Kasım 2015 - 17:18 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 155 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

Kategoriler
Reklam Alanı
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
Top 10
Facebook'da Bizi Takip Edin!
HATAY'da 5 Günlük Hava Tahmini
hayal
Reklam Alanı
Etiket Bulutu (Tags)

Fatal error: Call to undefined function st_tag_cloud() in /home/nazlimcafe/public_html/wp-content/themes/sohbett/sidebar.php on line 90