Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Mansur Ark Kimdir Hayatı

Anasayfa > Biyografi > Mansur Ark Kimdir Hayatı

Mansur Ark Kimdir Hayatı

Mansur Ark Kimdir Hayatı

Mansur Ark Kimdir Hayatı

Mansur Ark, 1997 yılının Kasım ayında kendi adını taşıyan ilk albümü Mansur Ark’ı piyasaya sürdü. “Maalesef” adlı şarkıyla çıkış yaptı ve şarkı çok büyük ses getirdi ve dönemin hitleri arasına girdi. Ardından, 1999 yılında ikinci stüdyo albümü olan Öğrendim’i piyasaya sürdü. İlk albümdeki sesi getirmese de olumlu tepkiler aldı.
Seni seviyorum” adlı şarkı ile çıkış yapsa da “Gel Yanıma” adlı parçası daha çok ses getirmiştir.
2002 yılında üçüncü stüdyo albümü Fark’ı yayınlamıştır.
Albüm ilk iki albüm kadar ses getirmese de albümde yer alan Ragga Oktay’la “Yarim” adlı şarkıya yaptığı düeti ses getimiştir. 2004 yılında Gazla Gitsin adlı dördüncü stüdyo albümünü yayınlamıştır. Albümle aynı adı taşıyan “Gazla Gitsin” adlı şarkı dönemin hitleri arasına girmiştir.
Parça radyolarda çalınması için çok istek alıyordu. Dördüncü albümünü yayınladıktan sonra müziğe beş yıllık bir ara veren Ark, 2009 yılında Sen de Bizdensin adlı beşinci stüdyo albümü ile müziğe geri dönmüştür.
Albümle aynı adı taşıyan “Sen de Bizdensin” adlı parça oldukça beğenilmiştir. Radyolarda ve televizyonlarda oldukça sık çalınmıştır.
2012 yılında altıncı stüdyo albümü Bu Defa’yı yayınlanmıştır. Albüm çok ses getirmemiştir ama aynı yıl Volga Tamöz’ün yayınladğı Tam 90’dan adlı 90’lar şarkılarının yer aldığı toplama albümde “Sana Demedim Mi?” adlı hit şarkısını tekrar seslendirmiştir
26 Kasım 1965, Mersin), Afrika kökenli Türk şarkıcı, şarkı sözü yazarı, besteci ve oyuncu. Mersin’de doğdu. 1994 yılında piyanoya olan ilgisinden dolayı müziğe ilgisi artmıştır.
1996 yılında BAY MÜZİK ile anlaşarak ilk albüm anlaşmasını imzaladı. Türk pop ağırlıklı olmak üzere Blues, R&B, Caz gibi değişik türlerde şarkıları vardır.

Ekleyen : - Tarih: 19 Nisan 2017 - 21:27 - Okunma Sayısı : 10 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
yağmur kadar temiz şiiri

yağmur kadar temiz şiiriNazlimcafe.Net Sohbet Siteleri

Mao Zedong Kimdir

Mao Zedong KimdirNazlimcafe.Net Sohbet Siteleri

Kıraç Derdimi Söylesem Sarkı Sözü

Kıraç Derdimi Söylesem Sarkı SözüNazlimcafe.Net Sohbet Siteleri

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız