Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Niyazi Sel Kimdir Hayatı
Niyazi Sel Kimdir Hayatı

Futbolu bıraktıktan sonra uzun yıllar Fenerbahçe yönetim kurullarında vazife gören değerli sağaçık, başarılı bir yönetici ve Umumî Kaptan olduğunu da kanıtlamıştı. Niyazi Sel ayrıca Futbol Federasyonu Heyetlerinde de görev almış ve Orhan Şeref Apak ile birlikte Genç Millî Takım davasını başlatan kişi olmuştu. Ve bu alanda da başarı göstermiştir.

Uzun yıllar boyunca çeşitli gazetelerde futbol ve ekonomi yazarlığı yapan Niyazi Sel, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) üyesi idi.

Ayrıca İstanbul Radyosun’da da futbol spikerliği yapan Niyazi Sel, çok değerli dostu ve arkadaşı Halit Kıvanç’ın da spikerlik hayatına atılmasında vesile olmuş, ikili Niyazi Sel’in vefat ettiği 1990 yılına kadar dostluklarını sürdürmüşlerdir.

Niyazi Sel’in 1942 senesinde Ali Emre Sel adında bir oğlu dünyaya gelmiştir. Oğlu da kendisi gibi sarı lacivert renklere gönül vermiş ve Fenerbahçe altyapısında eğitim görmüştür.

Torunu Kerem Sel ise Beşiktaş Kulübü altyapısında görev almış ve aile geleneğini sürdürmüştür.

1908 İstanbul – 1990), Türk futbolcu.

Fenerbahçe’de yetişti ve 1928’den itibaren kesintisiz 10 yıl bu takımda oynadı. 216 maçta 79 gol kaydetti. 5 İstanbul Ligi, 3 İstanbul Şildi ve 2 Türkiye birinciliği şampiyonluğu yaşadı.

27 Eylül 1931’de Balkan Şampiyonası’nda Bulgaristan karşısında ilk kez A millî oldu ve millî formayı toplamda 5 kez giydi, 1 gol attı. Berlin’de düzenlenen 1936 Yaz Olimpiyatları’nda bir maçta Türk millî forması giydi.

BİLGİLER
tarafından 20 Ocak 2017 - 12:38 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 37 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

Kategoriler
Reklam Alanı
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
Top 10
Facebook'da Bizi Takip Edin!
HATAY'da 5 Günlük Hava Tahmini
hayal
Reklam Alanı
Etiket Bulutu (Tags)

Fatal error: Call to undefined function st_tag_cloud() in /home/nazlimcafe/public_html/wp-content/themes/sohbett/sidebar.php on line 90