Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Takma Kirpik Nasıl Takılır?
Takma Kirpik Nasıl Takılır?
Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Günlük makyaj ya da gece makyajı fark etmeksizin, dolgun kirpikler günün her saatinde muhteşem bir görünüm yaratır. Dolgun, hacimli kirpiklerin bakışlarınızın daha da etkileyici olmasını sağlar. Zaten bu yüzden birçok kadın için maskara vazgeçilmez makyaj malzemesidir. Ancak bazı kadınlar için maskara yeterli olmaz. Hele bir de özel davet varsa, göz makyajınızın daha da etkileyici olması için takma kirpik kullanabilirsiniz.

Kirpiği takmadan önce göz kapağınızın iç kısmından yarım santim boşluk bırakın. Sonrasında kirpiği cımbızla alın, göz kapağınızın üzerine getirerek ölçüsünü alın ve gözünüze göre uzunsa, fazla olan kısmını bir makas yardımıyla kesin.

Kirpik dibinize ince bir şerit halinde yapıştırıcı sürün. Yapıştırıcıyı sürerken bir kürdandan yardım alabilirsiniz. Yapıştırıcıyı sürdükten sonra 15-20 saniye kadar beklemeyi unutmayın.

Takma kirpiği yapıştırırken göz kapağınızın ortasından başlayın, sonra iç köşeleri ve en son da dış köşeleri yapıştırın.

Takma kirpiğinizi dış uçlarından tutarak kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Çıkarma işlemi yaparken nazik davranın ve uyumadan önce mutlaka takma kirpiklerinizi çıkarın. Takma kirpiklerinizi daha sonra da kullanabilmek için yapıştırıcıdan ayırın. Ayırma işlemini parmaklarınızla ya da cımbızla yapabilirsiniz. Sonrasında kirpiği kutusuna yeniden yerleştirin. Böylelikle istediğiniz zaman takma kirpiklerinizi yeniden kullanabilirsiniz.

Takma kirpiklerinizi günlük hayatta kullanacaksanız daha kısa olan modelleri tercih edin. Aksi takdirde gece makyajına uygun bir görünüme sahip olabilirsiniz. Diğer makyaj malzemelerinde olduğu gibi üretimi sırasında hayvanlar üzerinde deney yapmayan markaları tercih edin. Gece makyajı için takma kirpik alacaksanız daha yoğun ve uzun modelleri tercih edebilirsiniz.

Satın aldığınız takma kirpik, yuvasına sıkı bir şekilde yapıştırılmış olabilir. Hem kutudan alırken hem de gözlerinize uygularken cımbız ya da aplikatör kullanarak daha rahat hareket edebilirsiniz. Gözlerinizle bütünleşmiş kirpik görünümü için takma kirpiklerinizi taktıktan sonra rimel uygulayabilirsiniz. Kalıntı bırakmayan, kaliteli bir rimel tercih ederseniz kirpiklerinizin üzerinde kalıntı oluşmasından kaçınabilirsiniz. Son olarak eğer kendi kirpikleriniz gür ise, takma kirpik kullanmadan önce onları kıvırmanız uygulamanızı kolaylaştırır.

Kaliteli bir takma kirpik 3 defaya kadar kullanılabilir. Kaliteli bir takma kirpik hafiftir ve taktığınız zaman gözlerinizde herhangi bir rahatsızlık yaratmaz. Eğer yapıştırıcıyı gerektiğinden fazla kullanırsanız gözlerinizin üzerinde ağırlık hissedebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak takma kirpiklerinizi takmadan önce kirpik kıvırıcı yardımı ile kıvırabilirsiniz.

Takma Kirpik Kullanmanın Püf Noktaları
Güzellik marketlerinde sık sık karşımıza çıkan takma kirpikleri takmanın ve kullanmanın bazı püf noktaları var. Öncelikle, takma kirpiği takmadan önce göz makyajınızın bazını tamamlamış olmanız gerekiyor. Takma kirpik dikkatleri gözlerinizde toplayacaktır. Bu nedenle takma kirpik kullanacağınız zaman etkileyici bir göz makyajı yapmanızı tavsiye ederiz. Dumanlı bir göz makyajı ile bakışlarınızı daha vurgulu hale getirebilir ya da göz kapağınıza renkli bir far sürerek daha canlı ve aynı zamanda sade bir göz makyajı yapabilirsiniz.

BİLGİLER
tarafından 18 Haziran 2017 - 21:08 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 8 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

NazlimCafe - EceFm Mobil Canlı Sohbet Odaları Web Çet Sitesi Mobil
Kategoriler
Reklam Alanı
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
burc
Top 10
Facebook'da Bizi Takip Edin!
HATAY'da 5 Günlük Hava Tahmini
hayal
Reklam Alanı
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi
Sitemiz Hakkında!

nazlimcafe.net son olarak itibari ile güncellenmiştir.